DREWNO

NAJDOSKONALSZE DZIEŁO NATURY

Producent mebli ogrodowych

Natura B Sp. z o.o. powstała w 1989 roku. Jesteśmy firmą rodzinną. Od początku stawiamy na szybki rozwój rozwój oparty o doświadczenie w branży i dbamy o atmosferę współdziałania naszej załogi. Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowani pracownicy, wysokiej klasy surowiec oraz zastosowanie najnowszej technologii są gwarancją jakości naszych produktów. Asortyment mebli ogrodowych jest nieustannie poszerzany i dopasowywany do potrzeb i oczekiwań naszych Kontrahentów.

Natura to stabilność...

Źródłem inspiracji Firmy Natura jest drewno – element łączący wszystkie wyroby. Nowoczesny park maszynowy pozwala nam na stosowanie najnowszych technologii w procesie produkcji. Uczciwość i wzajemne zaufanie to wartości, na których opiera się filozofia firmy. Staramy się, aby z klientami, dostawcami i współpracownikami łączyły nas długotrwałe relacje oparte na partnerstwie.

Rośniemy w siłę…

Rozwój

Stale inwestujemy w rozwój parku maszynowego aby zwiększać nasze moce. Wraz z nimi staramy się wdrażać nowoczesne technologie tak aby w jak największym stopniu zoptymalizować proces produkcji.

Zakład produkcyjny Natury położony jest na obszarze 8,5 ha, hale produkcyjne i magazynowe zajmują powierzchnię ok 20 000 m. kw. Firma jest największym pracodawcą w regionie, który zatrudnia ponad 650 osób. Wszystkie etapy procesu produkcyjnego poczynając od obróbki drewna okrągłego, poprzez jego suszenie i formowanie gotowych wyrobów realizowane są w naszym zakładzie.

Ekologia

Drewno jako materiał naturalny, przyjazny dla otoczenia, emanujący ciepłem, zdrowym klimatem oraz oryginalnością bogactw faktur i barw – jest doskonałym surowcem odnawialnym do wykonania wartościowych wyrobów użytkowych.

eko

Proces produkcji

Drewno ze stanu okrągłego przetwarzane jest w naszym tartaku.
Zaawansowany system suszarni pozwala na osiągnięcie wymaganej wilgotności drewnianych listew, z których po przygotowaniu wytwarzamy klejonki.

Drewno niezmiennie pozostaje naszą największą inspiracją. Od ponad 30 lat wykorzystujemy je w produkcji mebli ogrodowych oraz klejonki sosnowej. Jesteśmy jednym z czołowych dostawców mebli ogrodowych w Europie. Zaopatrujemy odbiorców hurtowych jak i duże sieci handlowe w 27 krajach świata.

Nasze produkty wysyłamy do krajów na całym świecie

W procesie produkcji drewno jest starannie selekcjonowane. Wyłącznie najwyższej jakości materiał wykorzystywany jest do wytwarzania półfabrykatów do wyrobu przedmiotów użytku codziennego tj. mebli ogrodowych oraz stolarki.

Klejonkę tworzą odpowiednie listwy lub tzw. lamele, sklejone ze sobą na grubości lub szerokości. Do ich łączenia stosuje się specjalne kleje o wysokiej trwałości. Klejonki powstają w taki sposób, aby neutralizować powstające w drewnie naprężenia, a tym samym zapobiegać jego późniejszym odkształceniom.

To już 30 lat na rynku!

Wieloletnie obcowanie z branżą pozwala nam zagwarantować Państwu produkty najwyższe w swojej klasie.

Nasza firma posiada certyfikat Forest Stewardship Council®.

Pytaj o certyfikowane produkty FSC®